Size bir telefon kadar yakınız
0541 418 50 06

SAT & YÖS Hazırlık

145 görüntülenme

SAT

SAT, çoğu üniversite tarafından kabul ettiği bir giriş sınavıdır. SAT, A.B.D’deki College Board tarafından oluşturulan ve yönetilen, çoktan seçmeli, kalem-kağıt bir sınavdır.
SAT’nin amacı, bir lise öğrencisinin üniversiteye hazır olup olmadığını ölçmek ve üniversitelere tüm başvuru sahiplerini karşılaştırmak için kullanılabilecek ortak bir veri noktası sağlamaktır. Üniversiteler, lise not ortalamanızla birlikte SAT sınav puanlarını gözden geçirecektir. Üniversite başvuru sürecinde SAT puanlarının ne kadar önemli olduğu okuldan okula değişmektedir. Genel olarak, SAT’den ne kadar yüksek puan alırsanız, üniversiteye gitmek için o kadar çok seçeneğiniz olacaktır.

Hangi SAT sınav tarihleri sizin ve programınız için en uygun olacak? Bir SAT programı oluşturmadan önce hangi temel faktörleri göz önünde bulundurmalısınız? Gençler için en iyi SAT tarihleri nelerdir? Hangi yaşlar için?

Kimin İçin?

ABD’de ve dünyanın her yerinde üniversitede okumak isteyen herkes için. (Türk öğrenciler dahil)
Türkiye’de %100 İngiliz üniversitelerinde okumak isteyenler için.

YÖS

YÖS Sınavı, Türkiye’de lisans eğitimi almak isteyen yabancı uyruklu öğrenciler için üniversiteler tarafından hazırlanmış bir giriş sınavıdır. Sınav çoktan seçmeli bir testtir ve ağırlıklı olarak matematik, geometri, IQ ve soyut düşünme sorularından oluşur. Dil testi, bazı Üniversitelerde olmasına rağmen, genellikle sınavın bir çekirdeği değildir.
Ancak sorular Türkçe, İngilizce, Arapça, Fransızca, Almanca ve Rusça olarak açıklanabilir.

Kimin İçin?

Türk üniversitelerinde okumak isteyen yabancılar için.

Kursa Genel Bakış

Üniversite, bir öğrencinin hayatında harika bir profesyonel kariyere giden en önemli adımlardan biridir, bu nedenle bir kariyere girmek bireyi etkileyebilir. Bu hedefe ulaşmak için izlenmesi gereken pek çok yol vardır ve SAT/YÖS bu yollardan biridir.
Sadece bir SAT & YÖS hazırlık merkezinin ötesindeyiz; Öğrenci ile kurumumuza adım attığı ilk günden Üniversite başvurularına kadar (Türkiye’de ve yurt dışında) tüm yolu kat ediyoruz. SAT/YÖS Hazırlık programımız da dahil olmak üzere öğrencilere nasıl ve hangi Üniversite ve bölümleri seçecekleri konusunda Rehberlik & Danışmanlık sunuyoruz.

SAT ve YÖS hazırlıklarımız üç aşamadan oluşmaktadır:

  • Deneme aşaması: Tüm öğrencilere güçlü ve zayıf yönlerini belirlemek ve tespit etmek için bir test verilir. Bir öğrenci bazı temel bilgilere sahip değilse, SAT / YÖS öncesi bir kursa katılır.
  • Ders aşaması: Bu, 5 ila 6 aylık bir ders dönemidir.
  • Uygulama aşaması: Bu, tatbikat dönemidir. Denemeler ve testler.
  • Ve dahası.
Görüşme Başlat
1
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba.
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Ara